Rainbow page separator

V centru se výjimečně bude moci pít alkohol

Pátek, 8. Květen 2015

Náměstí Republiky Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Akcí s názvem Nechte auto doma! vyzývá žďárská radnice řidiče, aby 6. června o Dni Žďáru přišli pěšky do centra města, kde se uskuteční nová kulturně-společenská událost. Využít mohou také městskou hromadnou dopravu. „Náměstí zůstane pro dopravu uzavřené, časové rozpětí ještě upřesníme,“ uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Do centra města však pojede dvakrát v hodině linka 2A od autobusového nádraží ve směru k Pilské nádrži a zpět.
Vzhledem k tomu, že lidé na náměstí přijdou pěšky, anebo dojedou hromadnou dopravou, mohou slavit. Pro tento den bude platit výjimka z místní vyhlášky, která zapovídá pití alkoholu na veřejných místech v centru města. „Akce Nechte auto doma je zároveň příležitostí k tomu, aby si lidé mohli dát ve městě pivo a bavit se,“ dodal starosta.
Návštěvníci akce se mohou těšit na soutěže a hry pro děti, divadelní, pěvecká a taneční vystoupení, koncerty kapel či středověké historické ležení a další program, a to jak na náměstí Republiky, tak i na Doležalově náměstí, v parku na Farských humnech a na hřišti za sokolovnou. V rámci programu se budou moci návštěvníci akce rovněž zdarma projet historickým autobusem, vyhlídkové jízdy po městě zajistí dopravní společnost Zdar. Zpřístupněna bude i věž kostela svatého Prokopa, komentované prohlídky pro veřejnost se uskuteční v době od 13 do 20 hodin.