Rainbow page separator

V dubnu ve Žďáře začne jarní úklid, potrvá zhruba měsíc

Úterý, 29. března 2022

Žďár nad Sázavou / Blokovým čistěním města začne 4. dubna tradiční jarní úklid; potrvá do 3. května. Po tuto dobu budou v jednotlivých ulicích v předstihu rozmístěny přenosné značky, aby si motoristé ve vyznačeném termínu přeparkovali svoje auta. Vozidla překážející úklidu budou odtažena – cena za odtah byla letos stanovena na 1815 korun, při vrácení na místo 3630 korun. Při nevyzvednutí auta každý den jeho úschovy vyjde majitele na sto korun.
Od 7. do 9. dubna dojde na mobilní svoz nebezpečného odpadu, přičemž časový rozpis týkající se jednotlivých stanovišť je k dispozici na webu žďárské radnice. Mimo svoz je nebezpečný odpad možné odložit ve sběrném dvoře v Jihlavské ulici. Mezi 11. až 26. dubnem se na obvyklých místech objeví velkoobjemové kontejnery na objemný odpad a odpad ze zeleně, kdy objemný odpad skončí na skládce a odpad ze zeleně ve žďárské bioplynové stanici.
Se začátkem dubna rovněž budou každou první sobotu v měsíci přistaveny kontejnery na zeleň a objemný odpad v chatové osadě Krejdy, a to u trati, rybníka a v nové zástavbě. Jarní změna čeká i vývoz biopopelnic, kdy ve městě se až do listopadu budou vyvážet jednou týdně a v místních částech Veselíčko, Radonín a Stržanov jednou za čtrnáct dní.