Rainbow page separator

V Polničce se opět pokusí dohodnout, za kolik opraví školu

Úterý, 27. Březen 2018

Polnička / Jak dál postupovat při plánované rekonstrukci historické školní budovy, aktuálně zvažují zastupitelé Polničky. Vyřešit se musí především bezbariérovost objektu, která je však zároveň finančně nejnáročnější.
„Kde ale mohou existovat dvě varianty řešení v rozdílném finančním nákladu. Ke shodě v zadání vypracování stavební dokumentace nedošlo a k tomuto tématu bylo svoláno mimořádné jednání zastupitelstva, kdy ani po hodinové diskusi opět nedošlo ke shodě názorů,“ sdělil místostarosta Polničky Luboš Zeman s tím, že zastupitelé uložili některým členům získat pro dubnové jednání podrobné technické informace. Konzultovány budou jednotlivá řešení s projektanty, shromáždí se reference ze školských zařízení v okolí, kde už obdobné rekonstrukce s podmínkou bezbariérovosti probíhaly.
Školní budova, kterou čeká poslední fáze postupných oprav, původně bývala sídlem železáren. Po přestavbě na školu došlo k jejímu zprovoznění v roce 1891. Budovu obci darovala hraběnka Gallasová, která rovněž její přestavbu pro školní potřeby finančně podpořila.