Rainbow page separator

V září se bude ve Žďáře tančit při prvním swingovém festivalu

Čtvrtek, 29. Červenec 2021

Žďár nad Sázavou / První swingový festival na Vysočině se ve dnech 17. až 19. září uskuteční ve Žďáře. Akce s názvem Swing pod Zelenou horou se odehraje v barokních prostorách žďárského zámku. Do města přijedou profesionální lektoři Jana Měchurová a Štěpán Jordánek, kteří v sobotu 18. září postupně povedou devadesátiminutové lekce pro začátečníky, pokročilé i zkušené swingaře. Den vyvrcholí večerní tančírnou s mezi swingaři známou kapelou AppenDixie.
Organizátoři festivalu poté chtějí se swingem ve městě pokračovat. Plánují další menší workshopy s následnou tančírnou v některé ze žďárských kaváren, takže pokud lidi swing zaujme, dostanou možnost v něm ve městě pokračovat. „Je to příležitost začít v postcovidové době něco nového, poznat nové lidi nebo oživit vztah, který mohl v této náročné době trochu stagnovat,“ vyjádřil se za organizátory Jan Šedo.
Podrobné informace včetně programu festivalu jsou na webu www.swinguzdar.cz i na facebooku. Akci podpořila rovněž žďárská radnice prostřednictvím dotačního programu Kultura 2021.