Rainbow page separator

Ve Žďáře budou oceňovat obyvatele medailemi

Pátek, 30. Květen 2014

Žďár nad Sázavou / Medailemi za dlouhodobé zásluhy budou nově oceňováni někteří obyvatelé Žďáru nad Sázavou. V současné době podle žďárské starostky Dagmar Zvěřinové k tomuto kroku chybí už jen přesná pravidla udělování ocenění.
„Sešlo se nám několik návrhů, abychom ocenili lidi, kteří pro město dlouhodobě něco dělají a nějakým způsobem se zasloužili o jeho rozvoj. Nakonec bylo rozhodnuto, že ročně budou medailí odměněny čtyři zajímavé osobnosti – vždy po jedné v kategoriích veřejný život, vzdělávání, kultura a sport,“ uvedla Zvěřinová.
Podobného ocenění se dočkali někteří obyvatelé Žďáru už před deseti lety, a to u příležitosti 10. výročí zapsání kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Letos, při 20. jubileu zápisu žďárské památky, se už ale nebude jednat o výjimečnou akci radnice.
„Medaile za zásluhy bychom chtěli udělovat obyvatelům města každý rok. Maximálně může jít o čtyři osobnosti ročně, ale může jich být i méně, pokud například v některém roce nebude v příslušné kategorii nikdo nominován,“ dodala Zvěřinová.

Foto: Letecké fotografie z RC mikrokopteru