Rainbow page separator

Ve Žďáře zvažují usměrnit dopravu úsekovým měřením

Sobota, 27. Listopad 2021

Žďár nad Sázavou / Myšlenkou úsekového měření rychlosti v některých částech města se zabývá žďárská radnice. V první fázi by se mělo jednat o projekt v místní části Žďáru Stržanov. Zástavba osady, jejímž okrajem prochází frekventovaná statní silnice I/37, se nachází mimo hlavní komunikaci, takže v místě je povolená rychlost 70 kilometrů v hodině, nicméně rovná silnice svádí řidiče k podstatně vyšší rychlosti. Sedmdesátku, a to často i poměrně výrazně, nedodržuje zhruba pětina projíždějících motoristů.
„Další úseky by mohly v budoucnu být v některých částech hlavních silnic procházejících Žďárem, tedy komunikací I/37 a I/19. Tomu však musí předcházet analýza, vyhodnocení a doporučující stanovisko dopravní policie jakožto nejpovolanějšího orgánu,“ uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.
Úsekové měření se záznamem má za následek automatickou pokutu udělenou provinilému šoférovi, jenž v daném úseku překročil povolenou rychlost. Nedávno tento způsob kontroly zavedla také novoměstská radnice, a to v místní části Rokytno a také na silnici I/19 na průjezdu městem od Bystřice nad Pernštejnem po křižovatku u Billy.