Velká Losenice, velka losenice, aktuality, výstava
Rainbow page separator

Výstava představí králíky, holuby nebo i morčata a hady

Středa, 27. Červenec 2011

Velká Losenice/ Dva dny bude trvat již sedmý ročník tradiční Podpeperské výstavy. Ta se uskuteční u příležitosti pouti už tento víkend, a to v obci Velká Losenice na Žďársku. Akci pořádá Základní organizace Českého svazu chovatelů Velká Losenice.

V prostorách budovy číslo popisné 106, která se nachází v blízkosti velkolosenického kostela, si bude možné prohlédnout několik stovek nejrůznějších druhů zvířat. Chybět by tam nemělo více jak tři sta králíků, téměř dvě stovky holubů a zhruba sto padesát zástupců drůbeže. Velkým lákadlem budou také morčata, kterých by mělo být dovezeno kolem stovky. Lidé, kteří se na expozici dostaví, si ale budu moci prohlédnout i méně běžné druhy živočichů. Vystaveni totiž budou také papoušci nebo hadi. V areálu se navíc bude nacházet páv nebo poník a koně.

Především dětští návštěvníci akce se mohou těšit na oblíbenou disciplínu nazývanou Králičí hop. Při ní králíci, obvykle ti zakrslí, překonávají připravené překážky. Doprovodný program nabídne také bohatou tombolu, možnost diskuze s přítomnými chovateli nebo občerstvení. Podpeperská výstava bude pro veřejnost otevřena v sobotu v poledne a potrvá až do šesti hodin večer. V neděli sem mohou zájemci zavítat již od osmé hodiny ranní a setrvat do sedmnácti hodin. Zatímco dospělí návštěvníci za vstupné zaplatí třicet korun, děti mají na výstavu vstup zdarma.