lepší místo
Rainbow page separator

Ve Městě spouští Lepší místo, má zlepšit jeho vzhled

Pondělí, 14. Duben 2014

Nové Město na Moravě / V Novém Městě mohou lidé využívat webovou aplikaci www.lepsimisto.cz. Jejím prostřednictvím je možné v elektronické mapě vyznačit problematické místo, a tím upozornit na potřebu zlepšit jeho stav,“ vyjádřil se novoměstský starosta Michal Šmarda.
Tímto způsobem je možné upozornit třeba na chybějící přechody, poničené lavičky, nepovolené skládky, dřeviny hrozící pádem, poškozené chodníky a podobné problémy, které může městský úřad nechat napravit. Stačí nedostatek vyfotit, například mobilním telefonem, a s komentářem jako tip na zlepšení vložit na příslušnou internetovou stránku.
Na každý nový podnět podle starosty Šmardy zareaguje odbor, respektive úředník či kompetentní organizace, které na podnět odpoví, jak konkrétně a kdy se bude řešit. „Podněty mohou lidé rovněž komentovat, sdílet či společně vymýšlet různé návrhy řešení,“ upřesnil starosta.
Aplikaci budou moci využívat i strážníci městské policie, aby na případné nešvary, se kterými se setkají při obchůzkách, rychle upozornili odpovědné úředníky.

Foto: Letecké fotografie z RC mikrokopteru