Žďár nad Sázavou, aktuality, pes, odchyt
Rainbow page separator

Za odchyt zatoulaného psa zaplatí majitelé tisícovku

Pondělí, 2. Září 2013

Bystřice nad Pernštejnem / Nový poplatek zavedli v Bystřici. Týká se majitelů psů, kterým jejich mazlíček uteče, takže musí být odchycen bezpečnostní agenturou a umístěn v kotci v areálu technických služeb. Tam si ho jeho majitelé zpravidla vyzvednou.

„Agentura nám za odchyt psa účtuje tisíc korun, a právě tolik budeme po jeho majiteli chtít. Jinak si zvíře nebude moci odvést,“ uvedl starosta Bystřice Karel Pačiska.

Bystřičtí si chtějí účtovat pouze taxu za odchyt, ačkoliv musí zaplatit ještě veterináři, který psa vyšetří, i za krmivo pro zvíře. Loni radnice za odchyt, stravu a jiné nezbytnosti spojené se zaběhlými psy vynaložila 72 tisíc korun. Další položkou je totiž umístění psa, kterého si do tří dnů nikdo nevyzvedne, do útulku v Polné, což činí čtyři tisíce korun.

Vedení radnice si od opatření slibuje nejen úsporu peněz, ale i zvýšení bezpečnosti ve městě, protože zaběhlí psi už několikrát někoho pokousali, případně zapříčinili jiné problémy. „Nedávno například volně pobíhající pes způsobil zranění dvěma cyklistům na cyklostezce. Doufáme, že hrozba sankce přiměje majitele zvířat k tomu, aby si je lépe hlídali,“ dodal starosta.