Rainbow page separator

Elegance kvantového králíka – pohybově-taneční experimentování

Úterý, 1. Listopad 2016

Elegance kvantového králíka – pohybově-taneční experimentování

Žďár nad Sázavou / Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA a Neskorý zber uvádějí Elegance kvantového králíka – pohybově-taneční experimentování v pátek 4. listopadu 2016. v 19.00 v Konventu Zámku Žďár nad Sázavou.

Elegance kvantového králíka je pohybově-taneční experimentování s kvantovou teorií a jejím vnímáním lineární a nelineární podstaty reality. Subatomový svět je světem rytmu, pohybu a neustálé změny. Není však libovolný a chaotický, ale řídí se velmi pevnými a přesnými pravidly.

R. Feynman: „Myslím, že můžu s jistotou říci, že kvantové mechanice nerozumí nikdo.“
A. Einstein: „Nejnepochopitelnější na vesmíru je to, že je pochopitelný.“

Představení ve dvou dějstvích:
1. Laboratoř
2. Tanec

Koncept a tanec: Anna Sedlačková a Daniel Raček
Hudba: Peter Groll
Kostýmy: Dorota Cigánková
Světla: Katarína Ďuricová

Tvořivý tým:
Mgr. art. Anna Sedlačková, ArtD. je pedagogem na Katedře taneční tvorby VŠMU a už více než 20 let působí v oblasti nezávislé scény současného tance na Slovensku, u nás i v zahraničí.
Mgr. art. Daniel Raček je hrdým absolventem matematicko-fyzikální fakulty UK v Bratislavě a jako profesionální tanečník působí už více než 20 let. Za svou práci byl v roce 2006 oceněn cenou Philip Morris / Květ baletu. Momentálně působí v tanečních seskupeních v Norsku, v Čechách a na Slovensku.
Mgr. art. Peter Groll, ArtD. komponuje komorní a orchestrální hudbu, hudbu k filmu, spolupracoval s mnoha divadelnými a tanečnými seskupeními. Jako pedagog působi na Konzervatoři v Bratislavě.

Vstupné: 180,- Kč
Snížené vstupné: 120,- Kč (senioři, děti 6-18 let, studenti do 26 let, držitelé průkazu ZTP/P a Barokního pasu)

Informace na www.se-s-ta.cz

Elegance kvantového králíka – pohybově-taneční experimentování