Rainbow page separator

Na pouti se sejde na sto atrakcí, stánků bude dvakrát tolik

Úterý, 24. Duben 2018

Žďár nad Sázavou / Už na konci příštího týdne začnou do Žďáru najíždět první provozovatelé atrakcí na tradiční žďárskou pouť. Hlavní pouťové veselí se uskuteční od pátku 11. do neděle 13. května na prostranství před zimním stadionem a v jeho těsném okolí, atrakcí se letos do města sjede na sto, prodejních stánků bude dvakrát tolik.
Kancelář pořadatelů vznikne jako obvykle ve vchodu zimního stadionu. Atrakce budou v provozu už v úterý 8. května do 20 hodin bez ozvučení, ve středu 9. května rovněž do 20 hodin, avšak již s krátkými zvukovými zkouškami od půl třetí odpoledne. Ve čtvrtek 10. května kolotoče pojedou s hudbou od 14.30 do 19 hodin, poté bez hudby do 20.30 hodin.
„V pátek a v sobotu bude pouť povolena bez omezení do 21.30 hodin, následně do půlnoci, ale již bez ozvučení. V neděli se lidé mohou přijít pobavit do 19 hodin, případně bez hudby do 21 hodin,“ sdělila Marie Šustrová z komunálního odboru žďárského městského úřadu.
Mobilní toalety najdou své stanoviště jak v areálu stadionu, tak na Zelené hoře, přičemž návštěvníkům pouti bude k dispozici také veřejné WC přímo v budově zimního stadionu.

Festival vína Žďár