Rainbow page separator

Opilému traktoristovi bez řidičáku strom z cesty neuhnul

Středa, 2. února 2022

Křižánky / Poblíž Českých Milov, místní části Křižánek, v pátek 28. ledna kolem půl desáté večer narazil do stromu a převrátil se mladý řidič traktoru. Přivolaní policisté na místě zjistili, že šofér je značně pod vlivem alkoholu.
„Dvacetiletý muž jel s traktorem po silnici třetí třídy ve směru od Březin k Českým Milovům, přičemž vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu a převrátil se se strojem na bok. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 2,74 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 2,83 promile,“ informovala o události policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že s podezřením na lehké zranění byl řidič převezen do nemocnice.
Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. „Dále policisté zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění a traktor navíc k jízdě užil neoprávněně,“ doplnila mluvčí. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci.