Rainbow page separator

Vznik destinační společnosti podepíší starostové v září

Pátek, 21. Srpen 2015

Žďársko / Ve čtvrtek 3. září zástupci nové destinační společnosti Koruna Vysočiny určené ke společné podpoře turistického ruchu podepíší smlouvu o založení spolku. Společnou propagaci iniciovala bystřická radnice, k níž se přidaly Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Velké Meziříčí, Velká Bíteš, Tišnov a Nedvědice.
Roční příspěvek měst činí 150 tisíc korun a letos bude použit pro zahájení činnosti společnosti, jejíž sídlo bude v Bystřici. Součástí projektu se stane například web a noviny pro turisty, prostřednictvím nichž dostanou komplexní informace o tom, co všechno mohou v okruhu několika desítek kilometrů vidět a zažít.
Jednotlivé regiony získaly i svoje propagační přídomky. Zatímco Bystřicko bylo nazváno rájem Vysočiny, Novoměstsko srdcem Vysočiny, Tišnovsko bránou Vysočiny, Meziříčsko mostem Vysočiny a Žďársko hvězdou Vysočiny, Bítešsko nese přízvisko krojovaná Vysočina. Při propagaci nepůjde jen o nejznámější turistické cíle, jako je třeba poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na žďárské Zelené hoře, hrad Pernštejn v Nedvědici, klášter Porta Coeli v Předklášteří u Tišnova, Vysočina Arena a singletracky v Novém Městě, dálniční most a rozhledna ve Velkém Meziříčí či centrum Eden v Bystřici. „Regiony si zájem turistů zaslouží i díky množství méně známých pamětihodností, přírodních krás a příležitostí ke sportu a trávení volného času, které se společnou propagací zviditelní,“ uvedl bystřický místostarosta Josef Vojta.