Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, školy
Rainbow page separator

Žďárské školy zaplnily stovky dětí

Pondělí, 5. Září 2011

Žďár nad Sázavou/ Přes dva tisíce dětí zamířilo ve čtvrtek 1. září do základních škol ve Žďáře nad Sázavou. Ve školním roce 2011/2012 bude opět mít nejvíce žáčků pravděpodobně Základní škola Švermova. Do lavic v tomto vzdělávacím zařízení usedne celkem 784 dětí, což je ještě více než v loňském roce. Tato škola má navíc svoji pobočku ještě v zámeckém areálu v Santiniho ulici. Tam by pro tento školní rok mělo docházet přes stovku dětí. Druhým největším počtem žáků se může pochlubit Základní škola Komenského 2, kam by mělo nastoupit celkem 470 žáků. Jenom o dva školáky méně pak mají evidováno v Základní škole Palachova. Nejméně dětí usedne stejně jako loni do lavic ve žďárské Základní škole Komenského 6. Tam mají pro tento školní rok nahlášeno 260 žáčků.
Co se počtů čerstvých školáků týče, nejvíce rodičů pro ně opět zvolilo Základní školu Švermova, kde pro bezmála stovku prvňáčků otevřeli hned čtyři třídy. Další třída o dvaceti žácích funguje v zámecké pobočce v Santiniho ulici. Vždy po dvou třídách čerstvých školáků potom otevřeli ve vzdělávacích zařízeních v ulicích Komenského 2 a Palachova. Pouze jednu třídu s celkem patnácti prvňáky mají v Základní škole Komenského 6.
Oproti předešlému roku zaznamenali ve žďárských základních školách pokles počtu dětí, byť ne nijak zvlášť zásadní. Zatímco v uplynulém školním roce navštěvovalo vzdělávací zařízení města 2 101 dětí, nyní by jich mělo být 2 083. Veškerá čísla týkající se tohoto školního roku však nejsou definitivní, ale pouze informativní. Konečné údaje o počtu žáků uvedou ředitelé základních škol ve výkazech až koncem letošního září.