Rainbow page separator

Anketa zjišťuje názor lidí na místo konání trhů

Sobota, 4. Duben 2015

Farmářské trhy Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Umístěním jarmarků a farmářských trhů v Novém Městě se zabývá aktuální veřejná anketa, kterou zveřejnila novoměstská radnice. Pět jarmarků a osmnáct farmářských trhů ročně patří mezi oblíbené akce na Vratislavově náměstí; konaly se už jak v horní, tak i ve spodní části náměstí.
Po loňské rekonstrukci jsou v parku v horní části připravena stanoviště pro prodejní stánky, a to včetně jejich připojení na elektřinu. V létě prostranství navíc stíní stromy a rozšířená cesta před Horáckou galerií v současné době umožňuje pohodlný nákup. Spodní část náměstí zase nabízí dostatek prostoru pro konání větších akcí.
Prostřednictvím ankety, která je dostupná například na webu města, radnice zjišťuje, které místo ze třech nabízených variant pro konání trhů a jarmarků by se lidem zamlouvalo nejvíce. Buď by to bylo ve spodní části Vratislavova náměstí, anebo v parku před Horáckou galerií, další možností je, že farmářské trhy by našly svoje místo před Horáckou galerií a jarmarky ve spodní části náměstí.