Rainbow page separator

Autokempy u Sykovce a Medlova přilákaly zloděje

Pátek, 31. Červenec 2015

Policie České republiky

Novoměstsko / V noci z neděle na pondělí řádil dosud neznámý pachatel v autokempu Sykovec v katastru obce Vlachovice. Celkem ve třech případech zloděj rozepnul cizí stan a bez použití násilí vnikl dovnitř. Zajímala ho především finanční hotovost a mobilní telefony.
Poté se přesunul do nedalekého autokempu u rybníka Medlov v katastru obce Fryšava pod Žákovou horou, kde opět vlezl do cizího stanu, ze kterého si odnesl mobilní telefon a peníze. „V autokempu pachatelově pozornosti neunikl ani uzamknutý obytný přívěs umístěný v blízkosti dětského tábora. Kromě finanční hotovosti zmizel z přívěsu notebook, flash disky, batoh, CD a oblečení,“ informovala vrchní asistentka oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství Pavla Císařová.
Případ vyšetřují policisté z obvodního oddělení v Novém Městě. Škoda, kterou zloděj způsobil, dosahuje téměř padesát tisíc korun. Za přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže vloupáním mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.
Policisté v tomto ohledu apelují na návštěvníky kempů a podobných rekreačních zařízení, aby nenechávali bez dozoru především ve stanech a na snadno přístupných místech větší finanční obnosy či cenné věci.