Rainbow page separator

Autoři publikace prosí veřejnost o poskytnutí snímků domů

Neděle, 27. května 2018

Žďár nad Sázavou / Na veřejnost se obrací s prosbou o fotografie Miloslav Lopaur, který s kolektivem spolupracovníků připravuje pokračování Žďárského uličníku. Ten se bude týkat někdejší vesnice Zámek Žďár. Text nové knihy doprovodí velké množství obrazového a mapového materiálu a její závěr bude patřit stručné historii jednotlivých domů, a to od čísla popisného 1 po číslo popisné 130. Součástí publikace bude rovněž galerie obrázků jednotlivých stavení.
„Máte-li fotografie k výše uvedeným domům do roku 1960, rádi bychom některé z nich zveřejnili v knize,“ uvedl Miloslav Lopaur, jeden z autorů nové knihy a muzejník Regionálního muzea ve Žďáře nad Sázavou.
Zatímco předešlá publikace se týkala žďárského zámku a vylíčila osudy někdejšího kláštera a klášterního hospodářství, v připravované knize historický výlet pokračuje bývalou vesnicí Zámek Žďár. Čtenáři se tak seznámí s tím, jak se měnila od nejstarších dob do poloviny 20. století, přičemž nejvíce materiálově zastoupená budou léta 1820 až 1948.