Rainbow page separator

Betlém ve Třech Studních letos osvětluje Betlémské světlo

Středa, 30. Prosinec 2015

Tři Studně - betlém

Tři Studně / Až do 6. ledna si mohou zájemci ve Třech Studních opět prohlédnout malovaný betlém výtvarníka Ivana Svatoše. Dominantu malé vesničky, která je umístěna před Letní minigalerií, letos ozvláštnil rozžatý plamínek Betlémského světla, které si v předvečer Štědrého dne výtvarník přinesl z Nového Města na Moravě.
I v průběhu letošních Vánoc umělecký triptych zdobí řada ručně vyrobených oveček, které do betléma dávají jak místní lidé, tak i náhodní kolemjdoucí. Pro štěstí a splněná přání v novém roce. „Loni jich malíř Svatoš napočítal přes dvě stě. Na betlém se přijela podívat dokonce i česká velvyslankyně Gita Fuchsová, která působila v Keni, JAR či USA,“ informovala projektová manažerka Svatošova pražského nakladatelství Zuzana Sekorová.
Rozměrný betlém ve Třech Studních dosahuje šířky 3,84 metru a výšky 132 centimetrů. Pozorní diváci v zasněžené krajině obrazů Ivana Svatoše najdou známé objekty, například poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na žďárské Zelené Hoře, čachnovskou chalupu herce Radovana Lukavského nebo kapličku ve Třech Studních.