Rainbow page separator

Bílá Magistrála Vysočiny nabízí na 150 kilometrů stop

Neděle, 5. Únor 2017

Běžecké stopy

Žďársko / Unikátní síť udržovaných lyžařských stop se díky letošním příznivým sněhovým podmínkám podařilo vytvořit na Žďársku a v jeho okolí. Takzvaná bílá Magistrála Vysočiny protíná Žďárské vrchy, táhne je již od Bystřice nad Pernštejnem po Žďár nad Sázavou a od Hlinska až po Nové Město na Moravě. „Magistrála Vysočiny je sítí propojující významná a dopravně dobře dostupná východiště místních lyžařských okruhů,“ informoval Vladimír Vecheta z bystřické kanceláře destinační společnosti Koruna Vysočiny, která společně propaguje oblast Bystřicka, Žďárska, Novoměstska, Velkomeziříčska, Bítešska, Tišnovska a Nedvědicka.
Výchozími body Magistrály Vysočiny jsou areál u Pilské nádrže ve Žďáře, nádraží a Vysočina Arena v Novém Městě, nádraží a centrum Eden v Bystřici, areál Rataje v Hlinsku a rovněž Škrdlovice, Svratka a Tři Studně, které jsou zároveň křižovatkami severojižních a východozápadních upravovaných tras.
Důležité body na hlavních běžkařských stopách představují Jimramov, Sněžné, Milovy, Kuklík, Kadov, Fryšava, Zubří, Studnice, Vlachovice, Maršovice, Roženecké Paseky, Dalečín, Sklené, Světnov, Cikháj, Radostín či Polnička. Magistrála nemá zvláštní značení, rozcestí jsou osazena klasickými oranžovými orientačními tabulkami místních lyžařských okruhů.