Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, léto, festival
Rainbow page separator

Bystřické léto začne už v červnu

Pondělí, 29. Duben 2013

ohen-na-hore-divadlo-cylindr-nzk-nove-mesto-na-moraveBystřice nad Pernštejnem / O něco dříve bude letos zahájen tradiční prázdninový festival Bystřické léto 2013. Vypukne už 16. června. V amfiteátru na náměstí ho společně zahájí symfonický orchestr pod vedením Lenky Macháčkové s folkovou skupinou Nezmaři. Oblíbený Pelíšek fest, který je neodmyslitelnou součástí Bystřického léta, se odehraje 29. června, tentokrát bude jeho hlavní hvězdou kapela Škwor. 13. července se uskuteční Divadlo na náměstí, v němž zahrají vírští ochotníci svůj letošní nový kus Celebrity s.r.o.

V pátek 2. srpna je na programu 6. ročník festivalu Folk-country náměstíčko. Hlavním hostem festivalu se stane kapela Neřež. Dopoledne s dechovkou je připraveno na neděli 11. srpna, vystoupí při něm Zuberská šestka a Dechový soubor Základní umělecké školy v Bystřici nad Pernštejnem.

Na sobotu 17. srpna je naplánováno Jazz Rock náměstíčko. Bystřické léto 2013 uzavře další Divadlo na náměstí, a to 30. srpna, kdy ochotníci z Rozsoch sehrají svůj aktuální divadelní kus Babička v trenkách.