Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, demolice
Rainbow page separator

Demolice čtyř žďárských domů proběhne tento víkend

Středa, 1. Červen 2011

Žďár nad Sázavou / Již tento víkend proběhne demolice čtyř městských domů stojících na Žižkově ulici ve Žďáře nad Sázavou. Domy jsou v havarijním stavu a město se k jejich odstranění chystalo už několik let.
„K demolici dojde v sobotu během odpoledních a večerních hodin, kdy je dopravní situace v ulici nejklidnější. Předpokládáme určitá dopravní omezení, protože se na místě budou pohybovat nákladní auta, která budou odvážet suť,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.
V demoličním pásmu se nacházejí domy od bývalé hudební školy pod kinem až po lávku přes Sázavu. Pátý, soukromý dům, který se žďárské radnici nepodařilo od jeho vlastníka vykoupit, zůstane na svém místě.

„Na naše městské domy máme demoliční výměr. Jsou mimo jiné v takovém stavu, že by už nemusely vydržet další zimu a pod tíhou sněhu by se mohly zhrouti,“ vysvětlila starostka Zvěřinová. V těchto místech má pak vzniknout zelená plocha, která se potáhne až k řece.

V příštím roce by dle vyjádření žďárské radnice mělo dojít i na rekonstrukci silnice 1/19 směrem od současného opravovaného úseku Brodské ulice do ulice Žižkova k centru města. Silnice 1/19 bude v tomto úseku mírně rozšířena.