Rainbow page separator

Do novoměstské nemocnice dorazily první respirátory

Neděle, 22. Březen 2020

Nové Město na Moravě / První část zásilky respirátorů v sobotu dopoledne dorazila také do novoměstské nemocnice. Do centrálního nemocničního skladu v Jihlavě bylo dovezeno celkem 21 600 kusů respirátorů typu FFP2 ze zásilky, kterou pro kraje ČR zajistilo ministerstvo vnitra.
Kraj Vysočina respirátory rozdělí nejenom mezi nemocnice a záchranku, ale postupně podle možností i mezi lékaře a další zdravotnické služby v terénu – tedy mezi praktické lékaře a pediatry či stomatology. Část ochranných pomůcek z této dodávky je určena pro lékárny.
Podle vysočinského hejtmana Jiřího Běhounka by se kvalitní ochranné pomůcky měly do stávající situace promítnout plnohodnotným poskytováním běžné lékařské péče v terénu. Uleví se tak nemocnicím, které se budou moci více věnovat pacientům s těžšími indikacemi nebo s podezřením na nákazu virem COVID-19. Vedení Kraje Vysočina podle svého vyjádření očekává, že se stát zachová spravedlivě ke všem poskytovatelům služeb ve zdravotnictví, sociálních službách i k dalším klíčovým profesím při přerozdělování následujících dodávek, jejichž přílet do České republiky je očekáván v dalších dnech.