Rainbow page separator

Domácí hospic Vysočina má díky štědrosti dárců nové auto

Sobota, 7. Červenec 2018

Nové Město na Moravě / Nový automobil Citroen C3 převzal ředitel Domácího hospicu Vysočina Petr Hladík. Na jeho nákup přispěla řada dárců v rámci výzvy Pouť na Říp, kdy ředitel hospice podnikl téměř tři sta kilometrů dlouhou pěší pouť, a rovněž žďárské firmy Hettich, DEL, TOKOZ a GREMIS, které uspořádaly charitativní ples Karneval v Riu, aby nyní jejich zástupci na auto přispěli výtěžkem ve výši 125 tisíc korun.
„Lidé se o tom, že potřebujeme nové auto pro naše zdravotníky a pečovatele, dozvěděli asi nejvíce díky akci Pouť na Říp, která vynesla zhruba 150 tisíc korun. Děkuji všem drobným i velkým dárcům. Nezáleží jenom na výši příspěvku, důležité je, že lidé mysleli na naše služby a ocenili tímto jejich potřebnost a užitečnost,“ okomentoval dárcovské aktivity ředitel Domácího hospicu Vysočina Petr Hladík.
Domácí hospic Vysočina, který se už čtrnáctým rokem zabývá poskytováním péče umírajícím v závěrečném stádiu života v jejich domácím prostředí a rovněž pomáhá jejich rodinným příslušníkům, přičemž má kromě sídla v Novém Městě ještě střediska ve Velkém Meziříčí a v Jihlavě, se letos pokusí získat ještě jeden automobil. Na jeho nákup je možné přispět díky vyhlášené veřejné sbírce s číslem účtu 30015–3364497349/0800.