Rainbow page separator

Horácký džbánek se letos přesune ze zámku do Farských humen

Pátek, 25. Červen 2021

Žďár nad Sázavou / Jinde než v předchozích letech se uskuteční tradiční žďárský festival Horácký džbánek. Letos bude pouze jednodenní, a to 14. srpna, a přestěhuje se z nádvoří zámku do parku Farská humna.
Jako místní „předskokan“ vystoupí žďárský folklorní soubor Studánka, přičemž festival zahájí country písničkář Tomáš Linka s kapelou Horká linka. Diváci se mohou těšit také na písničkáře Michala Horáka, stálici Naďu Urbánkovou s Bokomarou, kapelu Waldovy Matušky a moderátora Luďka Savanu Urbánka.
Součástí Horáckého džbánku se stane i doprovodný program – představí se krajští policisté, kteří předvedou prezentaci policejní techniky, svoji výstroj, výzbroj i policejní automobil či motorku. Chybět nebudou ukázky práce psovodů, jako je výcvik psů k poslušnosti nebo zajištění či zadržení osoby při ochraně života nebo zdraví.
Jako druhá instituce se v rámci doprovodného festivalového programu předvede Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina. Zájemci si budou moci prohlédnout sanitku, její přístrojové vybavení a moderní technologii. Na Farská humna se dostaví i profesionální záchranářský týn, jenž zodpoví případné otázky. Děti i dospělí si navíc vyzkouší základy první pomoci i jak komunikovat s dispečerem zdravotnického střediska.
Na programu toho však bude daleko více, třeba výroba obrázků nebo loutek, práce se sklem, ukázky práce kovářů, malování na obličej, sportování s místními skauty i pěnové osvěžení pro děti od žďárských dobrovolných hasičů.

ilustrační foto