Rainbow page separator

Hospic nabízí testování pro zaměstnance antigenními testy

Sobota, 17. Duben 2021

Nové Město na Moravě / Testovací centrum v minulých dnech zprovoznil Domácí hospic Vysočina. Slouží zejména pro testování zaměstnanců firem a institucí a jeho služby jsou pro ně zdarma. Snahou je pomoci společnostem, které se aktuálně snaží s povinností testovat své zaměstnance nějakým způsobem vypořádat. Domácí hospic Vysočina má coby zdravotnické zařízení s testováním zkušenosti, neboť tamní pracovníci tento proces podstupují již řadu měsíců.
K testování slouží nepoužívaná kancelář se samostatným vchodem v sídle hospice na novoměstském Vratislavově náměstí, která po menších úpravách vyhovuje veškerým hygienickým i legislativním požadavkům. Testování provádějí zdravotní sestry, používají se k tomu antigenní testy z nosohltanu. Centrum je určeno hlavně pro firemní testování, přičemž zájemci se mohou na termínech a dalších podrobnostech domluvit telefonicky.
Domácí hospic Vysočina se sídlem v Novém Městě a pobočkami ve Velkém Meziříčí a Jihlavě se prostřednictvím týmu lékařů, zdravotních sester a psychosociálních pracovníků již přes dvě desítky let zabývá poskytováním péče umírajícím osobám v závěrečném stádiu života v jejich domácím prostředí.

ilustrační foto