Rainbow page separator

I letos v létě po stezce kolem Piláku projelo nejvíce cyklistů

Pondělí, 11. Prosinec 2017

Přístroj sčítá cyklisty i pěší na cyklostezce u Pilské nádrže

Žďár nad Sázavou / Nejvíce frekventovaná mezi osmi úseky cyklostezek v kraji, které jsou osazeny automatickými sčítači, je i nadále cyklostezka u žďárské Pilské nádrže. Vyplývá to z porovnání za období od srpna do října. Nejúspěšnějším dnem byla sobota 5. srpna s 2280 záznamy, nicméně o využití stezky lépe vypovídá denní průměr, který u Pilské nádrže například za období od června do září dosáhl 880 záznamů. Letošní chladnější a srážkově nadprůměrné září však vykázalo více než poloviční pokles průjezdů oproti loňsku – v září 2016 šlo o 20 581 záznamů a v září 2017 jen o 9212.
Nyní jsou sčítače cyklistů a pěších nainstalovány na osmi místech Vysočiny – na Žďársku už od loňska u Pilské nádrže a u Bystřice nad Pernštejnem, přičemž letos o prázdninách přibyly i na cyklostezce spojující Sázavu s Přibyslaví a u novoměstské Vysočina Areny.
Rozdíly mezi jednotlivými lokalitami jsou dány více faktory. Nejde jen o infrastrukturu, turistickou atraktivitu okolí a dostupnost pro rekreaci, ale i vazbu na cykloturistické trasy či propagaci. Například zatím málo využívaná cyklostezka u Bystřice se stane v příští sezoně součástí značení cykloturistické trasy Euro Velo. „Kraj Vysočina podpořil destinační společnost Koruna Vysočiny, která díky schválené dotaci 195 tisíc korun realizuje marketingové aktivity s cílem propagovat tuto dálkovou trasu a na ni navazující cykloturistiku v regionu Žďárska,“ sdělila krajská radní Jana Fischerová.