Rainbow page separator

Lidé mohou zkusit ujít sto kilometrů ve Žďárských vrších

Pátek, 22. Duben 2016

Tak neváhej a choď

Nové Město na Moravě / Z několika pěších tras od pěti do sta kilometrů si budou moci vybrat účastníci 5. ročníku pochodu s názvem Neváhej a choď! aneb Den Země ve Žďárských vrších. Ten pořádá obecně prospěšná společnost Chaloupky a novoměstské Horácké muzeum ve spolupráci se spolkem Bratrstvo Žďárských vrchů v sobotu 23. dubna. Startuje se z Horáckého muzea, a to už od pátku 22. dubna, kdy ve 20 hodin vyjdou turisté, již se vydají na stokilometrovou túru. Na 50, 30 a 25 kilometrů se startuje v sobotu od půl sedmé, na krátké trasy v délce 5, 11 a 15 kilometrů, které jsou vhodné pro rodiče s dětmi, stačí vyjít v sobotu v době od 10 do 14 hodin. Děti se v cíli, který je rovněž v Horáckém muzeu, mohou těšit na tvořivé dílny a soutěže.
Startovné na tři nejkratší trasy (5, 11 a 15 kilometrů) činí 30 korun na osobu, na 25 a 35 kilometrů se za kilometr trasy čítají dvě koruny. „Padesátka“ je za sto korun, „stovka“ za dvě stě. V ceně startovného je zahrnutý účastnický list, popis cesty, vstupné do Horáckého muzea a občerstvení na kontrolním stanovišti v Krátké.
K doporučené výbavě, a to zejména na nejdelší trasu, patří lékárnička, čelovka nebo baterka s náhradními bateriemi, turistické hole a pojištění. Každý z účastníků turistické akce startuje na vlastní nebezpečí a s přesvědčením, že vybranou trasu zvládne do sobotní půlnoci.