Rainbow page separator

Nemocniční lékaři operují na nových stolech za 15 milionů

Úterý, 6. Listopad 2018

Nové Město na Moravě / Celkem šest operačních stolů za více než patnáct milionů korun zakoupila novoměstská nemocnice. Nové vybavení bylo pořízeno z evropského fondu pro regionální rozvoj.
„Mělo by se jednat o kvalitní a moderní operační stoly, velmi flexibilní, elektronicky polohovatelné i v průběhu operací, což umožní specifické polohy pacientů u všech typů chirurgických, traumatologických, ortopedických, urologických a gynekologických výkonů. Umožní například polohu, kdy je pacient hlavou dolů. Leží na zádech a jeho pánev je položena výše než hlava. Personál stoly velice snadno naklopí i bočně. Karbonová deska v příslušenství přispěje k rychlejšímu a efektivnějšímu využití rtg přístroje přímo na operačním sále,“ popsal některé výhody nového vybavení chirurg Roman Dvorský.
Operační stoly rovněž disponují vyšší nosností. „Stávající unesly asi 180 kilogramů, nové unesou i extrémně obézní pacienty, mají nosnost 360 kilogramů. Novinkou je speciální polstrování, což je velice komfortní pro operovaného pacienta. Měkký povrch s pamětí je důležitý při dlouhých operacích, odpadá tak riziko vzniku proleženin,“ dodala mluvčí nemocnice Tamara Pecková.