sport, dráha pro rychlobruslení
Rainbow page separator

Nové Město aspiruje na středisko vrcholového sportu

Úterý, 1. Duben 2014

Nové Město na Moravě / Jedno ze šesti až sedmi olympijských center, jejichž vytvoření bude vláda zvažovat, by mohlo vzniknout v Novém Městě na Moravě. Při návštěvě Kraje Vysočina to zmínil premiér Bohuslav Sobotka, který novoměstskou Vysočina Arenu navštívil.
„Docela se mi zamlouvá představa, že by v republice vzniklo šest až sedm olympijských center, která by zahrnovala klíčovou infrastrukturu pro vrcholové sporty,“ prohlásil premiér. V Novém Městě, kde se narodila žďárská olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková, by mohlo dojít ke stavbě haly s dráhou pro rychlobruslení. Podle Sobotky by prostředky na tuto investici do Nového Města mohly přijít už napřesrok. Ministerstvo školství má ještě letos připravit konkrétní koncepci.
Novoměstský Sportovní klub má pro rozvoj střediska zajištěno několik hektarů pozemků města v těsné blízkosti Vysočina Areny. Víceúčelová hala, která by tam mohla vyrůst, by výhledově vedle rychlobruslení měla sloužit i pro další sporty, jako jsou třeba curling a hokej.

Foto: Letecké fotografie z RC mikrokopteru