Rainbow page separator

Nové Město podpoří rekonstrukci střechy kostela ve Sněžném

Pátek, 16. září 2022

Nové Město na Moravě / Finanční dar ve výši devatenáct tisíc korun na druhou etapu rekonstrukce střechy evangelického kostela ve Sněžném schválili novoměstští radní.
Letošní a současně první etapa obnovy střechy kostela ve finanční režii sněženského farního sboru České církve evangelické byla vyčíslena na 1,3 milionu korun. Částkou ve výši 350 tisíc přispěje Kraj Vysočina, 250 tisíci ministerstvo kultury a městys Sněžné farní sbor podpoří deseti procenty uznatelných nákladů. Další dvě stavební etapy jsou v plánu v letech 2023 a 2024, přičemž pro potřeby obnovy střechy svatostánku i nadále pokračuje veřejná sbírka. Celá rekonstrukce střechy byla vyčíslena na čtyři miliony korun.
Ještě před začátkem stavebních prací týkajících se střechy prošla obnovou věž, do jejíž makovice byla poté znovu vložena schránka s původními pamětními listinami z let 1911 a 1938, ke kterým přibyla současná písemná zpráva. Ta budoucím generacím přibližuje například i změnu názvu obce z původního Německého po druhé světové válce.