Rainbow page separator

Novoměstští včelaři uspořádají dvacátou podzimní výstavu

Středa, 6. listopadu 2019

Nové Město na Moravě / Podzimní včelařskou výstavu s tradicí už od roku 1999 chystají novoměstští včelaři. Její slavnostní zahájení se uskuteční v Horáckém muzeu v pátek 8. listopadu v 15 hodin, a to módní přehlídkou včelích královen včetně překvapení pro trubce od Ateliéru Liba.
V dalších dnech pak bude jubilejní dvacátá včelařská výstava přístupná vždy od 8 do 17 hodin, pouze poslední den, a to v sobotu 16. listopadu, do 14 hodin.
Návštěvníci se mohou opět těšit na různé druhy medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží. K vidění i zakoupení budou také zdobené perníčky, perníkové chaloupky a jiné pochoutky, voskové svíčky, ozdoby a dekorace, vybrat si lidé mohou z kosmetiky s apisinem, propolisem či mateří kašičkou i léčebných doplňků a přípravků. Včelaři zase budou mít možnost doplnit svoji domácí výbavu o osvědčené pomůcky a potřeby.
Pořadatelé jsou taktéž připraveni zodpovědět všechny tematicky zaměřené dotazy či uspořádat pro skupinku zájemců kratší přednášku. Jako již tradičně, tak ani letos nebude chybět prosklený úl s živými včelami, včela pod mikroskopem či záznamy z historie včelaření. Zájemci mohou zhlédnout panelovou naučnou expozici s filmy, výstavku historických úlů, medometů a jiných zachovalých pomůcek. K zakoupení bude mimo jiné i včelařská literatura, DVD, knihy s recepty, zábavné listy pro děti či pohádky.