Rainbow page separator

Novoveselské ženy upletly přes pět kilometrů obchvatové šály

Neděle, 7. Říjen 2018

Nové Veselí / Celkem 5 064 metrů takzvané obchvatové šály upletly ženy v Novém Veselí – jejich práce je tím u konce. V neděli 21. října se naposledy sejdou při v pořadí třetím pletacím dýchánku, aby odevzdaly závěrečné části svého díla.
„Celkové množství šály není ještě pohromadě, protože některé z pletařek své díly doplétají,“ upřesnila za novoveselské pletařky Jitka Kalasová.
Tamní ženy začaly šálu v délce plánovaného obchvatu městečka plést v srpnu 2015. Chtějí ji rozložit až na nové silnici, jež obejde Nové Veselí, a současně se pokusit za dohledu Agentury Dobrý den Pelhřimov o český rekord.
Investorem chystané stavby přeložky silnice II/353 spojující Žďár nad Sázavou s Jihlavou, která obejde jak Nové Veselí, tak i sousední Budeč, se stane Kraj Vysočina. Prosadit stavbu obchvatu městyse, kde frekventovaná silnice vede asi na třinácti stovkách metrů jeho středem, přičemž v tomto úseku je také několik nepřehledných zatáček, se Nové Veselí snaží už dlouhá léta. V okolí už před časem tato krajská silnice obešla obce Bohdalov na Žďársku a Jamné na Jihlavsku.