Rainbow page separator

Novým Městem projede kolona traktorů, pokusí se o rekord

Pátek, 22. Září 2017

Nové Město na Moravě / Světový rekord v počtu traktorů jedoucích za sebou se pokusí překonat kolona strojů, která 5. října pojede z Maršovic přes Nové Město do Vysočina Areny při podniku nazvaném Vysočina Zetor Show. Akce, již pořádá společnost Moreau Agri Maršovice ve spolupráci s Krajem Vysočina, se uskuteční u příležitosti Roku zemědělství a odborného vzdělávání Kraje Vysočina. Vysočina Arena se tak stane místem největší regionální přehlídky zemědělsky orientovaných firem a středních škol vychovávajících pro ně budoucí zaměstnance.
Po deváté hodině odstartuje program pro nejmenší návštěvníky a seniory na Vratislavově náměstí, kterým poté projede několikakilometrová kolona traktorů značky Zetor všech generací doprovázená bubenickou show. Kolem 9.40 hodin je pak na náměstí naplánovaná první autogramiáda jezdců Rallye Paříž – Dakar Ivo Kaštana a Josefa Macháčka.
Hlavní program Vysočina Zetor Show ve Vysočina Areně začne od půl desáté. Zástupci čtyř krajských středních odborných škol (z Bystřice nad Pernštejnem, Nového Města na Moravě, Třebíče a Humpolce) převezmou stavebnice, ze kterých si učňové postaví moderní zetory, přičemž nebude chybět ani soutěž v jízdě zručnosti připravená společností Zetor či vyhodnocení nejlepších konstrukčních týmů středních škol. Během programu ve Vysočina Areně dojde i na další autogramiádu závodníků Ivo Kaštana a Josefa Macháčka, bubenickou show i silácké vystoupení Železného Zekona.