Rainbow page separator

Obědy novoměstským seniorům rozvezou pomocí nového automobilu

Neděle, 8. Duben 2018

Novoměstské sociální služby

Nové Město na Moravě / Novým automobilem rozvezou obědy svým klientům pracovníci Novoměstských sociálních služeb; díky tomu stihnou obsloužit více zájemců. Pořizovací cena vozu činila necelých 330 tisíc korun, z čehož 300 tisíc uhradilo Nové Město na Moravě, které je zřizovatelem Novoměstských sociálních služeb. „Nové auto jsme nutně potřebovali, protože původní vůz, který jsme používali, byl z roku 2004 a už dosluhoval,“ vyjádřila se ředitelka Novoměstských sociálních služeb Hana Janů.
Nejdůležitějším kritériem pro výběr auta byla velikost úložných prostor, protože požadavky na rozvoz obědů ze strany klientů Novoměstských sociálních služeb neustále rostou. „Obědy vozíme sociálně potřebným, kteří si sami nejsou schopni jídlo zajistit. Někdy rozvážíme i více než sto obědů denně,“ přiblížila ředitelka s tím, že stravu odebírají ze školní jídelny základní školy na Vratislavově náměstí.
Kromě obědů je v novém automobilu možné převážet i další věci, přičemž sociální služby využívají celkem čtyři auta. Do dvou let však budou potřebovat nový devítimístní vůz pro stacionář Centrum Zdislava, na což již nyní hledají vhodnou dotační výzvu.