Rainbow page separator

Pacienti na Vysočině otestují monitorovací zařízení

Úterý, 4. Říjen 2016

Vysočina / Až 120 pacientů tří krajských nemocnic v Jihlavě, Havlíčkově Brodě a v Novém Městě na Moravě spolu s Domovem pro seniory v Mitrově na Bystřicku bude v příštím roce zařazeno do pilotního projektu Kraje Vysočina s názvem Mobilní systém pro sledování zdravotního stavu. „Cílem aktivity, kterou pilotně otestují zařízení Kraje Vysočina, je ověřit v praxi vzdálené sledování zdravotního stavu pacientů v domácí péči,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Monitorovací mobilní systém, jenž vysočinská zařízení ověří jako první v ČR, je složený z centrálního softwarového systému s přehledy zdravotních dat pacientů, mobilní aplikace pro pacienty a měřicích přístrojů. Do základního setu patří monitorovací jednotka pro přenos dat prostřednictvím chytrého telefonu, a dále podle potřeby – například tlakoměr, teploměr, měřič hladiny cukru v krvi, váha, EKG. Získaná data budou v době testování k dispozici garantům z řad lékařského personálu zapojených zdravotnických zařízení.
Zařazení do pilotního projektu je pro zařízení i klienty dobrovolné. Do budoucna by mohlo řešit pravidelné sledování základních životních funkcí vybraných pacientů a poskytovat data pro jejich medikaci, kupříkladu umožnit lékařům reagovat v kratším čase na zdravotní výkyvy.