Pašije
Rainbow page separator

Pašije by letos počasí ohrozit nemělo

Středa, 9. Duben 2014

Žďár nad Sázavou / Už šestnáctým rokem se v přírodním areálu na Libušíně uskuteční velikonoční pašijová hra Co se stalo s Ježíšem. Jako obvykle ji pořádá žďárská římskokatolická farnost, přičemž diváci, kterých se vždy sejde několik tisíc z celé republiky, se na ni mohou těšit v úterý 15. dubna od 20 hodin.
Scénu oživí na dvě stovky amatérských herců, aby přihlížející mohli opět sledovat dva tisíce let starý příběh o životě, utrpení, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Do akce jsou zapojeni lidé všech věkových kategorií z řad žďárských farníků a studenti Biskupského gymnázia a střední školy gastronomické.
Od roku 1998 se tradiční pašijové představení nekonalo jen třikrát, a to pro náhlou nepřízeň počasí. Naposledy to bylo loni, kdy období těsně před velikonočními svátky provázel mráz a samotné Velikonoce závěje. „Letos by nic takového hrozit nemělo a diváci se mohou těšit na krásné velikonoční představení,“ uvedl režisér hry Petr Krábek.
Letošní pašijová hra bude navíc s mezinárodní hereckou účastí. Na představení přijede skupina diváků z Kolpingovy rodiny z bavorského Höchstädtu, které pojí dlouholeté partnerství se žďárskou Kolpingovou rodinou. Několik z nich se v pašijové hře zhostí rolí římských vojáků.