Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality
Rainbow page separator

Petici za přechod podepsaly přes tři stovky lidí

Sobota, 5. října 2013

Žďár nad Sázavou / Celkem 344 lidí se podepsalo pod text petice, kterou usilují o přechod pro chodce v ulici Okružní-dolní. Podle šetření, které žďárská radnice v lokalitě prováděla, bylo zjištěno, že počet přecházejících chodců nedosahuje ani poloviny počtu, který pro zřízení přechodu uvádí příslušná norma. I tak ale radní odsouhlasili studii proveditelnosti přechodu a technických a finančních nároků pro jeho vybudování, eventuálně zjištění jiné možné alternativy. 
Obyvatelé v dotčené lokalitě totiž nevyžadují opatření ke zvýšení bezpečnosti poprvé. Hovořilo se už i o zpomalovacích prazích před domovem pro seniory, školkou a dětským hřištěm. Varianty zklidnění provozu by ale mohly být podle vedení Žďáru různé – třeba snížení rychlosti, značka upozorňující na chodce, případně místo určené pro přecházení, které ale není oficiálním přechodem. Přechod pro chodce totiž může být jenom tam, kde po obou stranách silnice vyústí na chodník.
„Na jedné straně ulice Okružní-dolní jsou místa vyhrazená pro podélné parkování aut, která vznikla na základě přání tamních obyvatel. Prostřednictvím studie či jinak nyní musíme zjistit, jak by šlo provést, abychom lidem požadovanou bezpečnost zajistili,“ vyjádřil se místostarosta Žďáru Ladislav Bárta.