Rainbow page separator

Podnapilý řidič nezvládl parkování, odřel své i vedlejší auto

Úterý, 13. září 2022

Zloděj ukradl z rodinného domku uniformu, pálenku i hodiny

Žďár nad Sázavou / Zaparkovat hodlal řidič osobního automobilu značky Citroën, který v pátek 9. září v půl čtvrté odpoledne projížděl žďárskou ulicí Okružní. Při manévru se mu podařilo způsobit škodu předběžně vyčíslenou na jedenáct tisíc korun.
„Řidič při vjíždění na parkovací stání neodhadl bezpečný odstup od vpravo stojícího osobního vozidla značky Audi a došlo ke střetu. Policisté provedli u dvaašedesátiletého řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,65 promile alkoholu,“ informovala Michaela Lébrová z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina s tím, že opakovaná dechová zkouška vykázala podobnou hodnotu.
Šofér byl policisty následně vyzván k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Lustrací citroënu policisté zjistili, že auto nemá platnou technickou kontrolu. Řidič, kterému policisté další jízdu zakázali, je podezřelý z přestupků na úseku dopravy.