Rainbow page separator

Policisté varují pozůstalé před zloději na hřbitovech

Úterý, 27. Říjen 2015

Policie České republiky

Žďársko / Na případné zloděje vyskytující se ve zvýšené míře v okolí hřbitovů a parkovišť před nimi v době Památky zesnulých upozorňují policisté.
„Majitelé vozidel často spoléhají na to, že se vzdálí od auta jen na chvíli, a to se přece nemůže nic stát. Na vloupání do vozidla a jeho prohledání ale stačí zloději jen pár minut. Proto veškeré mobily, fotoaparáty, kabelky, peněženky, oblečení nebo jiné cennosti nenechávejte na sedadlech, popřípadě ani v zavazadlovém prostoru. Nejen, že se vám ztratí věci z automobilu, ale dojde ještě k jeho poškození,“ informoval Tomáš Procházka z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina.
Podle varování policistů si však lidé navštěvující hroby svých blízkých mají na svoje věci dávat bedlivý pozor i přímo na hřbitově. „V okamžiku, kdy svoji kabelku nebo jinou cennost, byť jen na chvíli, odložíte na okraj hrobu a jdete například pro vodu do vázy, odnést starou výzdobu do kontejneru nebo zapálit svíčku, stává se váš majetek velmi snadným cílem pro zloděje. Není proto od věci všímat si svého okolí a zejména podezřelých osob,“ dodal Procházka.
Pokud i přes veškerá preventivní opatření dojde ke krádeži, je třeba věc okamžitě ohlásit policii. Stejně tak i vloupání do automobilu – v tomto případě je nutné na nic nesahat a vyčkat příjezdu policejní hlídky.