Rainbow page separator

Při festivalu dechovek se letos bude i tančit

Pátek, 29. Květen 2015

Kulturní dům Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Nikoliv ve žďárském zámku, ale v Domě kultury se letos uskuteční tradiční Festival dechových hudeb Vysočiny 2015. Příznivci dechovky se na něj mohou těšit v neděli 14. června od 14 hodin. „Festival proběhne trochu netradičně v Domě kultury. Pokud bude pěkné počasí, bude připraveno posezení a občerstvení i venku za budovou směrem k řece. Venkovní posezení bude propojeno přímo se sálem prostřednictvím dvou širokých východů. Milovníci slunce a zeleně tak budou moci poslouchat oblíbenou dechovku i tam,“ popsala Marcela Lorencová, ředitelka příspěvkové organizace Kultura Žďár, která je spolupořadatelem festivalu.

Na rozdíl od předchozích ročníků přehlídky dechových hudeb se letos bude moci tančit. „Hudba zahraje nejen k poslechu, ale i k tanci, protože pro tancechtivé bude připraven taneční parket. Tento požadavek nebylo moci v uplynulých letech vzhledem k venkovnímu terénu uspokojivě vyplnit,“ dodala Lorencová.

Na festivalu dechovek letos vystoupí kromě tradiční novoměstské Veselé sedmy Jana Sedlaříka, který akci zároveň doprovodí slovem, také Bystřická kapela z Bystřice nad Pernštejnem, pražská Strahovanka a nejstarší jihočeská dechovka Babouci.