Rainbow page separator

Semafory na „sedmatřicítce“ zůstanou do poloviny listopadu

Sobota, 2. Listopad 2019

Žďár nad Sázavou / Až do poloviny listopadu byla prodloužena částečná uzavírka na silnici I/37 u Stržanova, kde pod vozovkou vzniká tubus nové cyklostezky, která cyklisty bezpečně převede přes frekventovanou komunikaci.
„U této stavby požádal dodavatel o prodloužení termínu uzavírky do poloviny listopadu a krajský úřad mu toto prodloužení povolil. Při zahájení stavby došlo k přesunu realizace stavebních objektů, a to v důsledku subdodávky tubosideru, u které bylo předloženo nové technologické řešení. V současné době probíhají práce i přes víkendy. Po celou dobu stavby je prováděn technický i autorský dozor,“ informovala vedoucí odboru rozvoje a územního plánování žďárského městského úřadu Irena Škodová.
Stavební práce, které jsou součástí projektu rozvoje cyklodopravy, jenž má pět částí a jehož realizace je naplánována na dva roky, budou pokračovat v příštím roce. Nová cyklostezka, pro níž byla využita stará úvozová cesta a která spojí Pilskou nádrž s vyhlídkovým místem nad Žďárem, bude poté pokračovat po zpevněné místní komunikaci do Stržanova.