nehodovost
Rainbow page separator

Šoféři bourali méně, ale o to více pili alkohol

Čtvrtek, 10. Červenec 2014

Žďársko / Celkem 217 dopravních nehod se čtyřmi mrtvými, 76 lehce a 16 těžce zraněnými osobami je výsledek statistiky nehodovosti na Žďársku za první polovinu letošního roku. Vyčíslená hmotná škoda převýšila sedm milionů korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2013 kolizí na silnicích o něco ubylo. Loni ve žďárském okrese za stejný časový úsek havarovalo 273 řidičů, přičemž při nehodách zahynuli čtyři lidé, 93 jich bylo zraněno lehce a 25 těžce.

V rámci celého Kraje Vysočina na silnicích za první polovinu letošního roku zemřelo osmnáct osob, a to v souvislosti s 1583 nehodami. Ve srovnání s rokem 2013, kdy jich bylo 1713, se tento počet snížil o osm procent. „Letošní dopravní nehody si vyžádaly již 18 obětí, což je o deset procent méně ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Celkem 67 účastníků se při letošních nehodách těžce zranilo, což představuje v porovnání s pololetím roku 2013 pokles o 16 procent,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Lehké zranění od začátku letošního ledna do konce června na Vysočině utrpělo 562 účastníků silničních nehod, což je naopak o čtyři procenta více než za loňské první pololetí.
Oproti loňsku se zvýšil také počet řidičů, kteří bourali pod vlivem alkoholu či drog. „Počet podnapilých řidičů, kteří havarovali, se zvýšil o 18 procent. Policisté letos dokumentují i několik dopravních nehod, kdy řidiči, kteří s vozidlem havarovali, usedli za volant v silně podnapilém stavu – výjimkou nejsou hodnoty přesahující čtyři promile alkoholu,“ dodala mluvčí.