Polnička, polnicka, aktuality, finále, starosta
Rainbow page separator

Starosta Polničky postoupil do finále

Pátek, 2. Listopad 2012

soutez-starosta-polnicka-cempirek-prvni-zleva-foto-ou-polnickaPolnička / Mezi pět finalistů z celkově přihlášených 166 starostů a starostek z České republiky se ve čtvrtém ročníku soutěže Era Starosta roku 2012 dostal starosta Polničky Bohumil Cempírek. Má tak šanci získat nejenom titul nejlepšího starosty, ale zároveň i svoji obec obohatit o čtvrt milionu korun od Poštovní spořitelny. Rovněž může získat tradiční Rychtářské právo, jakožto symbol dobrého vedení obce.

Druhé zasedání porotců se uskuteční 8. listopadu, kdy už budou všichni finalisté navštívení hodnotící komisí. Ta má za úkol v dotčených obcích, jež finalisté vedou, získat představu, jak se tam lidem žije a jaký podíl na tom má nominovaný starosta, případně starostka. Podle vypracovaných podrobných materiálů, které členové komise v předstihu dostanou, se pak rozhodne o vítězi letošního ročníku soutěže.
Z Kraje Vysočina bylo do soutěže vyhlašované Nadací Via přihlášeno celkem patnáct starostů, ze žďárského okresu se kromě Polničky připojily ještě obce Světnov, Bory a Dolní Heřmanice.

Bohumil Cempírek je starostou Polničky od mimořádných voleb v roce 2000, podle nominace je mezi obyvateli obce přirozenou autoritou. Zasadil se například o bytovou výstavbu, čím byla v Polničce udržena základní škola, inicioval zrušení členství ve Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko a obec začala provozovat zásobování vodou ve své režii, čímž došlo ke značné úspoře, a podílel se rovněž na vzniku řady sportovních i společenských akcí, případně projektů, které zlepšily vzhled obce a život v ní.