Rainbow page separator

Tanečníci letos do Žďáru přivezou vysokozdvižnou plošinu

Úterý, 21. Duben 2015

Festival KoresponDance

Žďár nad Sázavou / Už třetí ročník mezinárodního festivalu tanečního a pohybového divadla KoresponDance se v červenci odehraje ve Žďáře. Letos je prodloužen na tři dny – od 3. do 5. července.
Hlavní program festivalu nabídne vystoupení mezinárodně uznávaných umělců, představí se ale neméně světoví bratři Formani se svým Obludáriem či Halka Třešňáková a Jan Bárta s projektem Sticker. Program doplní řada doprovodných aktivit ve žďárském zámku i ve městě.

„Festival KoresponDance je festival pro Žďár a jeho obyvatele, které se snaží propojit s mezinárodní scénou tanečního a pohybového divadla. Nejde o žádnou vitrínu, která by umění vystavovala za skleněnou stěnou, ale snažíme se uspořádat festival, který by zapojil obyvatele, protože jejich přítomnost a účast jsou pro tuto událost zásadní. Letos se program rozrostl o dva dny a chystáme i řadu akcí pro rodiny s dětmi,” uvedla ředitelka festivalu Marie Kinsky.

Představení LU.M.EN choreografa Dominica Boivina a jeho souboru Beau Geste předvede divákům tanec v součinnosti s vysokozdvižnou plošinou. Projekt Obludárium bratří Formanů je čistě barokní představení, francouzská choreografka Beatrice Massin na festival přiveze projekt Bach 15, který zpracovává barokní taneční partituru současným způsobem, a vystoupí i řada dalších umělců. „Našim záměrem je, aby se ze zámku stalo významné kulturní centrum, které propojí okolní krajinu s městem, čímž chceme navázat i na koncepci, v jejímž rámci byl zámek postaven. Dále také doufáme, že se nám podaří etablovat festival jako respektovanou přehlídku současného tance a pohybového divadla, která zvýší povědomí o městě i v zahraničí,” dodala Marie Kinsky.