Rainbow page separator

V autobusech ZDARu bude od září možné zaplatit bezhotovostně

Pondělí, 24. Srpen 2020

Žďárská radnice vypsala soutěž o nejlepší návrh na logo MHD

Žďár nad Sázavou / Žďárská přepravní společnost ZDAR, která mimo jiné zajišťuje linkovou dopravu v rámci okresu, od 1. září nabídne cestujícím v autobusech možnost platby jízdného bezhotovostně. Jde o spoje, které jsou ve spolupráci s Krajem Vysočina zařazeny a dotovány v rámci Veřejné dopravy Vysočiny (VDV). Žďárský dopravce, který ročně přepraví přibližně čtvrtinu všech cestujících VDV, je prvním, jenž tuto službu nabídne ve všech svých finančně podporovaných linkových autobusech. „Jedná se o platbu bezkontaktní, tedy platbu, která nevyžaduje ověření PIN kódu. Stejná praxe je odzkoušena a plnohodnotně funguje u dopravních systémů některých krajů,“ uvedl Pavel Bartoš z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina.
Cestující v autobusech ZDARu mohou využít k bezkontaktní platbě za jízdné nejenom platební kartu, ale i bezkontaktní nálepku či chytrý telefon. Díky této možnosti je očekáváno zrychlení odbavení.
Firma ZDAR je prvním smluvním partnerem Kraje Vysočina zajišťujícím veřejnou službu, která odbavovací systém na své náklady instalovala. Ještě před spuštěním a také v prvních týdnech provozu bude nový systém úhrady testován a v rámci elektronického odbavování cestujících VDV následně rozšířen na ostatní dopravce. Nabídka zahrne i možnost předplatného, nákup jízdenky přes internet a podobně.