Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, sportoviště
Rainbow page separator

V Bystřici chtějí upozornit na svoje sportoviště

Neděle, 3. Únor 2013

cedule-plan-sportovist-bystrice-nad-pernstejnemBystřice nad Pernštejnem / Nasměrovat turisty ke všem sportovištím ve městě plánují zástupci bystřické radnice. Pomoci jim v tom má informační tabule, na které budou inkriminovaná sportoviště zobrazena, přičemž návštěvník města bude nasměrován, kudy se ke kterému z nich má vydat. Nyní mají na radnici v ruce první návrh. Ten už byl připomínkován, takže ještě dozná změny, hotový by měl být do konce měsíce. „Některá sportoviště v prvním návrhu ještě nebyla zanesena,“ upozornil bystřický místostarosta Josef Vojta s tím, že zobrazení samozřejmě nebude poměrově úplně přesné, jako kdyby šlo o mapu. Směr ovšem ukáže.

I v prvním návrhu informační tabule je však již zaneseno nejenom Centrum zelených vědomostí u železničního nádraží, které se začne budovat letos, ale také zimní stadion, o němž se dosud neví, kdy se bude stavět.

První z infotabulí s rozměry zhruba metr krát dva metry bude umístěna u parkoviště mezi turistickou ubytovnou a sportovní halou, pokud se osvědčí, přibudou po městě ještě další. Ačkoliv je tabule věnována primárně sportovištím, jsou v ní zaneseny i hlavní orientační body ve městě. Jedná se například o některé ulice, městský úřad, kostel či autobusové a vlakové nádraží.

Plán sportovišť/ Bystřice nad Pernštejnem